Architektura 21szego wieku : QuaDror: nowy system strukturalny

Dzięki uprzejmości QuaDror Nowy ekscytujący system strukturalny zostanie zaprezentowany jutro podczas konferencji Design Indaba w Kapsztadzie (RPA).
QuaDror, wynaleziony i opatentowany przez Drora Benshetrita, to system geometrii kratownicy przestrzennej, inspirowany wszechstronnością i integralnością strukturalną blokujących się elementów.
Jak magik ujawniający sekrety swojej magii, Dror Benshetrit pokazuje, że mechanizmy stojące za tymi strukturami są zaskakująco proste, ale to złożone interakcje łączących się członków sprawiają, że jest tak wyjątkowy.
Od prostego modelu bloku do systemu wsparcia pomostu, system QuaDror pokazuje swoje umiejętności we wszystkich skalach.
+ 36 Rozpoczynając czteroletnie badanie skupiające się na współpracy i eksperymentach, zespół Dror Benshetrit opracował system, który wytwarza przytłaczającą siłę i wielką zdolność przystosowania do konfiguracji w różnych warunkach.
Wszechstronność QuaDror jest atutem, który wyróżnia go ze względu na jego zdolność dostosowywania się do ciągle zmieniającego się zawodu projektanta.
Dzięki uprzejmości QuaDror Pozwalając geometrii układu strukturalnego prowadzić swoje badania, pięć kierunków rozwoju dla aplikacji stało się widoczne.
Pięć aplikacji wydaje się prawie nieograniczone: dzielenie, mieszkanie, estakada, fenestracja i instalacja artystyczna.
Zespół zaproponował także QuaDror Home jako odpowiedź na światowy wzrost populacji bezdomnych i prognozowane potrzeby mieszkaniowe.
Ekonomiczny dom będzie dążył do tego, aby być pragmatycznym i łatwym do wysłania ze względu na jego kompaktową geometrię i możliwość zwijania.
Proponowany zestaw części, w tym przeguby uniwersalne QuaDror, może być wysyłany w jednym 40-stopowym opakowaniu i zawiera lokalne materiały na koperty i belki.
Pierwsze domy QuaDror są przewidziane do budowy w 2012 roku w Sierra Leone i Brazylii.
Interesuje nas transformująca moc projektowania jako współzależna reakcja na sprawy społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.
Nasza praca to interaktywny proces wymyślania i dostarczania (infra) struktury i kompleksowych systemów, które poprawiają nasze sposoby życia.
W efekcie wierzymy, że projektanci i użytkownicy stają się współtwórcami..
.
Dror Benshetrit Dzięki uprzejmości QuaDror Krótkie podsumowanie głównych zalet: Dzięki uprzejmości QuaDror.
Ściany działowe: od ścian wewnętrznych po bariery dźwiękowe w autostradach, system QuaDror zapewnia taką samą ogromną stabilność jak kostka bryłowa, przy użyciu tylko 20% objętości.
Ściana oporowa byłaby w stanie wytrzymać wiatry huraganu bez dodatkowych podpór, a jednocześnie wykazywała doskonałe właściwości akustyczne.
.
Systemy architektoniczne: stosowanie typowych gotowych belek ze złączem QuaDror i łącznikami statycznymi pozwala na niesamowitą szybkość konstrukcji i całkowite oddzielenie konstrukcji od okładziny zewnętrznej.
[hasła pokrewne: consus białystok, maty trzcinowe cena, nomi elblag ]

Powiązane tematy z artykułem: consus białystok maty trzcinowe cena rolety dzień noc allegro