Architektura: AIA i NIBS uruchamiają bazę wiedzy z zakresu badań budowlanych

Amerykański Instytut Architektów (AIA) i Narodowy Instytut Nauk o Budownictwie (NIBS) opracowały Bazę informacji o badaniach budynków (BRIK), interaktywny portal oferujący bezpłatny dostęp online do recenzowanych projektów badawczych i studiów przypadków we wszystkich aspektach środowisko zbudowane, od projektu wstępnego do obłożenia i ponownego wykorzystania.
Zapewniając portal do kompleksowych badań i danych, inicjatywa ta ma na celu pomóc w lepszym kształceniu całego rynku nieruchomości w zakresie tego, jak strategie projektowania i innowacje mogą mieć ogromny wpływ na wydajność budynku .
powiedział AIA Chief Executive Officer, Robert Ivy, FAIA.
.
Oferta BRIK jest sposobem na pokazanie wymiernych dowodów opartych na dowodach podejść do projektowania.
Strona internetowa BRIK jest przeznaczona dla profesjonalistów przez profesjonalistów.
powiedział prezes NIBS Henry L.
Green, Hon.
AIA.
Użytkownicy BRIK mogą przeglądać proces recenzowania każdego artykułu, a dzięki systemowi pojedynczych tagów wyszukiwania BRIK kierują się rodzajem badań, których potrzebują w danym momencie.
Mogą pomagać innym użytkownikom, komentując i tweetując o konkretnych artykułach.
BRIK umożliwia także współtwórcom wiedzy dzielenie się odkryciami w ich własnych dziedzinach zawodowych z dużo szerszą publicznością.
Dzięki wsparciu ze strony agencji rządowych, firm architektonicznych, akademickich i grup badawczych, pierwsza oferta online skupi się na placówkach opieki zdrowotnej, środowiskach edukacyjnych i wysokowydajnych typach budynków oraz zawiera 500 różnych raportów.
Dodatkowe typy budynków zostaną dodane w niedalekiej przyszłości.
Pierwsi współtwórcy wiedzy BRIK, którzy podpisali Porozumienia z AIA i NIBS, to: HKS / Centrum Zaawansowanych Badań nad Projektowaniem i Ewaluacją, Stowarzyszenie Badań nad Środowiskiem i Centrum Projektowania Opieki Zdrowotnej.
Funkcje badań BRIK obejmują: Interaktywność: wszyscy użytkownicy mogą komentować i oceniać projekty badawcze publicznie.
Wszechstronne możliwości wyszukiwania: projekty badawcze można przeszukiwać według tekstu, tytułu, słowa kluczowego, taksonomii i autora.
Kalendarz wydarzeń: BRIK informuje użytkowników o wydarzeniach związanych z badaniami dotyczącymi środowiska zbudowanego.
Łączność: BRIK będzie zawierał kanały RSS, linki na Twitterze i funkcje zakładki.
Aby uzyskać więcej informacji na temat BRIK i jak zostać Dostawcą wiedzy, odwiedź Często zadawane pytania .
sekcja na stronie głównej witryny www.brikbase.org.
Komunikat prasowy za pośrednictwem AIA
[patrz też: trampoliny allegro, nomi elbląg, ile bloczków na m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: ile bloczków na m2 lego technic allegro trampoliny allegro