Architektura i nowoczesne budownictwo – Phoenix Health Sciences Education Building / CO Architekci & amp; Ayers Saint Gross

Dzięki uprzejmości CO Architects i Ayers Saint Gross CO Architekci, specjaliści architektury dla edukacji i opieki zdrowotnej, wraz z biurem Ayersa Saint Grossa, architekta i architekta planu generalnego, podzielili się z nami swoim nagradzanym projektem, który jest przykładem nowych, interdyscyplinarnych metod nauczania i badań.
.
Fizyczna manifestacja nowego, interdyscyplinarnego podejścia do edukacji i badań w dziedzinie nauk medycznych wzrasta z płaskich misek śródmieścia Phoenix, AZ w formie architektonicznie wyrazistej, światowej klasy, zrównoważonej placówki edukacyjnej.
Obecnie w trakcie budowy projekt zdobył ostatnio nagrodę NEXT LA Citation Award przyznawaną na pokładzie.
projekty z Los Angeles, Kapituły Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA).
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Budynek nauk przyrodniczych o powierzchni 268,000 stóp kwadratowych (HSEB), część 28-akrowego Phoenix Biomedical Campus, zostanie wykorzystany przez University of Arizona College of Medicine-Phoenix, UA College of Pharmacy oraz UA Mel i Enid Zuckerman College of Public Health, a także przez College of Health and Human Services programów Northern Arizona University.
Dzięki uprzejmości CO Architects i Ayers Saint Gross ten jedyny w swoim rodzaju interdyscyplinarny instrument zapewni większy dostęp do edukacji medycznej w Arizonie i będzie miał ogromny wpływ ekonomiczny na państwo, tworząc nowe miejsca pracy i zwiększając dochody w gospodarce.
powiedział Ernest Calderón, członek Arizona Board of Regents.
Projekt rozpoczął się w maju 2010 r.
I ma zostać zakończony do sierpnia 2012 r.
Wspólne przedsięwzięcie DPR Construction i Sundt Construction, Inc.
(DPR.
Sundt) nadzoruje fazę przedkonstrukcyjną i jest kierownikiem budowy narażonym na ryzyko związane z projektem, który jest pod egidą Arizona Board of Regents.
.
Współpraca rozciąga podatników dolarów i łączy elementy programów zdrowotnych wcześniej nauczane osobno.
powiedział Paul Zajfen, FAIA, RIBA, szef projektu CO Architekci.
Układ budynku ułatwia obecny trend w edukacji medycznej, aby przekazywać interdyscyplinarne programy nauczania małym grupom uczniów.
Architektura jest dramatyczną odpowiedzią na jej funkcję i lokalny klimat inspirowany pustynnymi formami ziemi i zbudowany z materiałów regionalnych.
.
Współpraca rozciąga podatników dolarów i łączy elementy programów zdrowotnych wcześniej nauczane osobno.
powiedział Paul Zajfen, FAIA, RIBA, szef projektu CO Architekci.
Układ budynku ułatwia obecny trend w edukacji medycznej, aby przekazywać interdyscyplinarne programy nauczania małym grupom uczniów.
Architektura jest dramatyczną odpowiedzią na jej funkcję i lokalny klimat inspirowany pustynnymi formami ziemi i zbudowany z materiałów regionalnych.
Dzięki uprzejmości CO Architects i Ayers Saint Gross Zaawansowany programowo, warty 129 milionów USD HSEB jest również zrównoważony, dynamiczny pod względem architektonicznym i kontekstualnie odpowiedni.
Położone na terenie kampusu, forma HSEB i orientacja wschód-zachód, zmniejszają zyski ciepła w trudnym klimacie, a jednocześnie wykorzystują obfite naturalne oświetlenie, zgodnie z przyszłym certyfikatem LEED-NC Silver.
Fasady od strony południowej łączą nawisy z perforowanymi ekranami, które działają jak osłony przeciwsłoneczne; pionowe płetwy kontrolują penetrację słońca na północy.
Ten budynek oznacza kolejną fazę rozwoju kampusu i jego rosnącej obecności w centrum rdzenia.
zauważył Jack Black, AIA, LEED AP, współpracownik w Ayers Saint Gross.
Biuro Phoenix.
Podwójne skrzydła budynku mają odmienny odcień ścian i tworzą kaniony w kierunku wschód-zachód.
Przestrzeń między dwoma skrzydłami jest wysoka i celowo wąska, co daje wewnętrzny dziedziniec, który będzie platerowany jasnymi, wypolerowanymi betonowymi blokami, które zapewniają chłodną masę termiczną i współczynnik odbicia.
Na szczycie kanionu znajduje się dach z politetrafluoroetylenu PTFE, który pomaga regulować powietrze i światło.
Metafora kanionowa odnosi się również do materialności budynku.
Aby połączyć zabudowane środowisko z otaczającym krajobrazem i wprowadzić naturę w centrum Phoenix, kolor i patyna budującej skóry czerpią ze szczytów i gór panujących w Arizonie.
Fotografie gór zostały przekształcone w abstrakcyjny wzór wytłoczony na miedzianym płaszczu na skórze i na żaluzjach.
Dzięki uprzejmości CO Architects i Ayers Saint Gross Te cechy konstrukcyjne zaintrygowały jury konkursu AIA / LA NEXT LA, które okrzyknęło projekt za wielką wrażliwość na krajobraz w Arizonie, z odniesieniami do kanionów, zarówno w obróbce powierzchni, jak i jakości przestrzennej wnętrza.
..
Dyrektor projektu DPR Construction Peter Berg, LEED AP, DBIA,.
Jako członek zespołu projektowego, DPR.
Sundt Joint Venture jest niezwykle dumny z tego, że buduje punkt orientacyjny HSEB dla centrum Phoenix Biomedical Campus i jest częścią instytucji, która będzie
[patrz też: maty trzcinowe cena, kolektory słoneczne koszt, naparstnica uprawa ]

Powiązane tematy z artykułem: kolektory słoneczne koszt maty trzcinowe cena naparstnica uprawa