Architektura i nowoczesne budownictwo – Propozycja konkursu bibliotecznego w Kaohsiung / Mecanoo

Dzięki uprzejmości Mecanoo Mecanoo architecten nawiązałem współpracę z architektami Artech, Tajpej, za ich propozycję Konkursu Biblioteki Kaohsiung.
Ich 38 000 mkw.
Biblioteki, która stanie się główną biblioteką regionu, zajęła drugie miejsce.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Biblioteka Kaohsiung jest artykułowana jako monumentalna 60 na 60 metrów – zielona.
sześcian.
Dzięki zastosowaniu roślin doniczkowych, które pokrywają całą fasadę, budynek przekształca się w gigantyczny ogród biblioteczny.
Wielofunkcyjny budynek otwiera się na bulwar SinGuang i tworzy kulturalny plac publiczny; uzupełnienie ciągłego rozwoju innych miejsc w pobliżu portu w Kaohsiung, takich jak Pop Music Centre, centrum wystawowe i konferencyjne oraz Software Technology Park.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Surrounding, wysokich budynków i wielkiej pergoli biblioteki, miejsce zapewnia cień i schronienie, a także miejsce do odpoczynku w gorączkowym tempie centralnej dzielnicy biznesowej Kaohsiung.
Ogród biblioteki.
oferuje miejsca do zajęć, od placu zabaw po intymne czytelnie, miejsca do nauki w grupach i centralną wielofunkcyjną przestrzeń połączoną z teatrem dla dzieci o elastycznej przestrzeni siedzącej od 400 do 1000.
Projekt biblioteki tworzy przestrzenie publiczne, które można doświadczyć łącznie, jak również ciche przestrzenie, w których goście mogą się spotkać, aby być samemu, aby czytać lub uczyć się.
Sekcja Mecanoo architecten jest prowadzona przez założyciela / dyrektora kreatywnego Francine MJ Houben.
Dzięki projektom na całym świecie nagradzana praktyka oferuje usługi w dziedzinie architektury, urbanistyki, projektowania krajobrazu i wnętrz.
Firma Mecanoo otrzymała niedawno nagrodę Green GOOD od Europejskiego Centrum Sztuki Architektury i Urbanistyki za Urząd Miasta i stację kolejową w Delft.
Inne biblioteki zaprojektowane przez Mecanoo obejmują bibliotekę TU Delft i bibliotekę Birmingham w Wielkiej Brytanii, która zostanie zrealizowana w 2013 r.
Mecanoo prowadzi działalność w Kaohsiung, projektując Centrum Sztuki Wei-Wu-Ying, które jest obecnie w budowie i jest gotowe do realizacji.
w 2013 r.
plan na drugim piętrze
[podobne: consus białystok, ile kosztuje 1m3 betonu, ile bloczków betonowych na m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: consus białystok ile bloczków betonowych na m2 ile kosztuje 1m3 betonu