Architektura i nowoczesne budownictwo – Propozycja Trump Towers / Aflalo & Gasperini Arquitetos

Dzięki uprzejmości Aflalo & Gasperini Arquitetos Zaprojektowany przez Aflalo & Gasperini Arquitetos, Trump Towers to innowacyjny projekt, który przyczyni się do rozwoju portu w Rio de Janeiro, przyszłego domu Igrzysk Olimpijskich 2016.
Określone jako pięć raczej smukłych wież, z szerokim frontem do Francisco Bicalho Avenue, są one podobne, równej wysokości i geometrycznie teselowanej formie.
Rozwój ten jest starannie ułożony, tworząc falistą linię sugerowaną przez ogrody występujące na różnych wysokościach w każdej wieży.
Ten język daje poczucie porządku, które łączy się z krajobrazem i stymuluje różnorodność.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Rewitalizacja tego regionu, zwana Porto Maravilha.
stworzony i opracowany przez radę miasta Rio de Janeiro, odbędzie się na obszarze ponad pięciu milionów metrów kwadratowych.
Ten nowy region będzie wyposażony w nowy system transportu publicznego, nowe przydrożne trasy rowerowe i całkowitą zmianę infrastruktury dla mieszkańców miast.
To ożywienie, które zostało już częściowo wdrożone, otrzymuje wkład finansowy w wysokości ponad 10 miliardów R $ (Reais).
Dzięki uprzejmości Aflalo & Gasperini Arquitetos Projekt jest realizowany w miejscu o szerokości 600 metrów i głębokości 50 metrów.
Przestrzegając wszystkich przepisów i wymagań władz terytorialnych, Trump Towers ma różnorodne zaprogramowane przestrzenie zdefiniowane na każdym piętrze.
Duże obszary ze sklepami, restauracjami, salami fitness i różnymi usługami będą miały miejsce, a także komercyjny sektor biznesowy wieży Dzięki uprzejmości Aflalo & Gasperini Arquitetos Projekt będzie miał na celu efektywność w stosunku do różnych zrównoważone aspekty.
Będzie miał system przechwytywania wody deszczowej, który pomoże wykorzystać i oczyszczać ścieki.
Głównym wyzwaniem będzie kontrolowanie i optymalizacja wpływu wschodzącego i zachodzącego słońca na elewacjach o większej długości.
W tym celu wdrożono wizję żaluzji.
element cieniujący, który dodaje wysokiej jakości szkła do optymalizacji naturalnego światła.
Projekt tego systemu żaluzji sugerują fale promenady Copacabana, które zastępują zakrzywione linie prostymi liniami, tworząc zestaw zygzakowatych linii, które stanowią przegubowy mozaikowy wzór.
Dzięki uprzejmości Aflalo & Gasperini Arquitetos
[więcej w: megael tarnów, ile bloczków na m2, majster chełm ]

Powiązane tematy z artykułem: ile bloczków na m2 majster chełm megael tarnów