Budownictwo wczoraj i dzis : Nowy punkt orientacyjny dla firmy Trust Building firmy

W ubiegłym tygodniu, jak donosi NY Times, wnętrze 510 Fifth Avenue otrzymało punkt orientacyjny ochrony przez Komisję Ochrony Zabytków.
Budynek, zaprojektowany przez Gordona Bunshafta z Skidmore, Owings i Merrill w latach 50.
XX wieku, służył jako filia byłego banku zaufania producentów (później budynek Chase Bank) i znajduje się na gęstym bloku na Manhattanie w pobliżu nowojorskiej biblioteki publicznej , Najnowszy Park Bryant One w Cook + Fox i sam park.
Więcej o charakterystycznym wnętrzu po przerwie.
W 1997 r.
Fasada budynku uzyskała status punktu orientacyjnego, a teraz nowoczesne wnętrze zaprojektowane przez konsultantkę Eleanor H.
Le Maire będzie również chronione.
Budynek oznacza ważny punkt w typologii bankowości, ponieważ Bunshaft porzucił typową fortecę.
styl dla bardziej otwartej i przejrzystej atmosfery.
Otwarty plan budynku jest oświetlony dużymi oknami i tworzy nowy rodzaj relacji pomiędzy przechodniami a tymi wewnątrz banku.
Jak zauważa Matthew A.
Postal w swoim badaniu Komisji Ochrony Zabytków, w momencie budowy SOM nie posiadała działu projektowania wnętrz, a Eleanor H.
Le Maire odpowiadała za wnętrza, które chwalono za bycie w zgodzie z bezpośredniość i czystość architektury..
.
Niektóre cechy wnętrza to: wspornikowe drugie piętro z wysokością na 18 stóp, białe marmurowe pomosty, podwójne schody ruchome i świetlisty sufit, który wisi nad podłogą, aby ukryć oprawy oświetleniowe i stworzyć poczucie.
pływająca, podświetlana siatka..
Kolejnym świetnym aspektem wnętrza jest wybitne, 30-tonowe okrągłe sklepienie główne zaprojektowane przez Henry ego Dreyfussa.
Pomysł umieszczenia skarbca na poziomie publicznym był mocnym stwierdzeniem przeciwko tradycyjnym kryptom ukrytym pod ziemią.
Jak zauważają poczti,.
Według architektów ważną rolę odegrała estetyka: to jak marynarze i łodzie.
Kiedy projektowaliśmy budynek, bankierzy prowadzili nas do piwnic banku i pokazywali nam drzwi do skarbca; wtedy będą stać i patrzą na nie, i będą się z szacunkiem odnosić do siebie: Czyż nie jest piękne !.
Po pewnym czasie zaczęliśmy się zgadzać.
Z radością informujemy, że teraz zarówno wnętrze, jak i wnętrze tego historycznego projektu zostaną zachowane na wiele lat.
Źródło: Matthew A.
Postal; Komisja Ochrony Zabytków
[hasła pokrewne: ile bloczków betonowych na m2, obróbki ile bloczków betonowych na m2rskie, metalzbyt tczew ]

Powiązane tematy z artykułem: ile bloczków betonowych na m2 maty trzcinowe metalzbyt tczew