Budownictwo wczoraj i dzis : Thomas Phifer and Partners

Nowojorski architekt Thomas Phifer opublikował niedawno swoją pierwszą monografię i udostępnił nam tę publikację.
Praca pasuje do naszego postrzegania architektury Phifera.
elegancki i dziewiczy.
ponieważ strony pełne są ekscytujących fotografii, uchwycenie istoty budynków w ich naturalnym kontekście.
Jak Phifer podzielił się z nami, kiedy z nim rozmawialiśmy: Naprawdę chcemy ponownie otworzyć budynki – na naturę i na słońce, na odgłos wiatru; przywrócić poczucie natury, które jest częścią architektury.
Więcej o monografii po przerwie.
Książka pokazuje szeroki zakres pracy Phlisa; Mimo to, niezależnie od skali, projekty czytane są z tego samego słownictwa architektonicznego, zakorzenionego w zrozumieniu naturalnego kontekstu, w którym budynek musi stać się częścią kultury i wymagań użytkowników.
Fotografia przedstawia projekty w różnych porach dnia, w różnych porach roku.
Ta strategia pozwala czytelnikowi doświadczyć, jak budynki są zaprojektowane, aby łączyć się z otoczeniem, jednocześnie odsłaniając naturalne piękno witryny.
Fotografia podkreśla także detale i dobór materiałów Phifera, a także jego zainteresowanie tym, jak zmieniające się kąty słońca wpływają na przestrzeń.
Na stronach fotografii znajdują się różne teksty napisane przez Alastaira Gordona i Stephena Foxa, które przedstawiają przegląd życia Phifera; jak zainteresował się architekturą, jego wczesnymi fascynacjami światłem i przestrzenią oraz rozwijającymi się filozofiami architektonicznymi.
W opisach projektów połączenie z krajobrazem jest zawsze wymieniane zarówno jako katalizator projektu, jak i stały czynnik wpływający, który został ponownie odwiedzony podczas decyzji projektowych.
Po skończeniu książki uderzają rozważania Phifera nad projektowaniem.
Wydaje się, że projekty pochodzą z witryny, a nie tylko z jej umieszczenia, w tym sensie, że ich forma i wyrazista estetyka nie przeciążają witryny, ale raczej z wdziękiem niosą wymagania programowe, a jednocześnie ustanawiają spokojną atmosferę.
Aby wyświetlić projekty wykonane przez Phlera, które wcześniej były wyświetlane w AD.
[więcej w: nomi elbląg, meble łazienkowe allegro, consus białystok ]

Powiązane tematy z artykułem: consus białystok lego technic allegro meble łazienkowe allegro