Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Ma Yansong / MAD

Kiedy byliśmy w Pekinie, mieliśmy okazję odwiedzić architekta, którego śledzimy od dłuższego czasu: Ma Yansong, założyciel MAD.
Ma Yansong ukończył Instytut Budownictwa i Architektury w Pekinie i poszedł do Yale dzięki stypendium AIA dla zaawansowanych badań architektury, gdzie uzyskał tytuł magistra architektury w 2001 roku.
Następnie Ma Yansong pracował w biurze Zaha Hadid w Londyn, i zaczął MAD w 2004 roku.
Jego silne zaplecze badawcze miesza się z głębszym zrozumieniem i interpretacją tradycyjnej chińskiej architektury, inspirowanej miejskimi typologiami, takimi jak hutong i siheyua.
Można to zobaczyć w projektach takich jak Hutong Bubble, Muzeum Rzeźby Drewnianej (w budowie) i niedawno otwarte Muzeum Sztuki i Miasta Ordos.
Wizja MAD w Pekinie w 2050 r.
Jest odważną propozycją, która otwiera debatę, kwestionując przyszłość CBD (Central Business District, obszaru zamieszkanego przez wysokie budynki generyczne).
Kolejnym interesującym projektem jest jego Absolute Towers w Kanadzie (2006-2012).
Projekt ten nie tylko uczynił Ma Yansonga pierwszym chińskim architektem, który zbudował za granicą, ale także umieścił swoją praktykę na mapie.
Ma Yansong reprezentuje nowe pokolenie chińskich architektów, którzy mają ważne zadanie kształtowania przyszłościowej architektury, jednocześnie rozumiejąc swoją szybko rosnącą przeszłość kraju.
MAD sponsoruje także stypendium turystyczne.
Biuro firmy MAD znajduje się w hutongskiej dzielnicy w Pekinie, gdzie Ma Yansong współpracuje z dyrektorami Dang Qun i Yosuke Hayano.
Wideo dostępne w Youku dla naszych chińskich czytelników.
Projekty MADat Blogu: + 21
[patrz też: maty trzcinowe cena, maty trzcinowe, metalzbyt tczew ]

Powiązane tematy z artykułem: maty trzcinowe maty trzcinowe cena metalzbyt tczew